Kullanım Koşulları

İnternet Sitesi Genel Kullanım Şartları, Bununla İlgili Genel Kurallar ve Yasal Sorumluluklar

Aşağıda belirtilen şartlar, kurallar ve yasal sorumlulukları içeren Üyelik Sözleşmesi’nin www.aliyorum.com adlı internet sitesinin (“İnternet Sitesi”) kullanılmadan önce okunması tavsiye edilir.

Belirtilen şartların sizin için uygun olmaması halinde lütfen İnternet Sitesi’ni kullanmayınız. İnternet Sitesi’ni kullanarak ve/veya kişisel bilgilerinizin yer alacağı formu doldurarak bu sayfalarda yazılı şartları kabul etmiş sayılmaktasınız.

Aliyorum Elektronik Hizmetler ve Tic. A.Ş., dilediği zaman bu yasal uyarı sayfasının içeriğini güncelleme yetkisini saklı tutmaktadır ve kullanıcılarına (“Kullanıcı”) siteye her girişte yasal uyarı sayfasını ziyaret etmelerini tavsiye etmektedir.

İnternet Sitesi’nde Yapılan İşlemler, Siparişler ve Sitede Yapılabilecek Değişiklikler

Aliyorum, İnternet Sitesi üzerinden alınan siparişlerdeki adetleri herhangi bir sebep göstermeden iptal etme ve sınırlandırma hakkına sahiptir. Bu sınırlama, aynı Kullanıcı hesabından, aynı kredi kartı kullanılarak, aynı fatura veya teslimat adreslerini içeren, toptancı, bayi tarafından veya yeniden satılmak amacı ile verildiği düşünülen siparişlere uygulanabilir.

İnternet Sitesi İçeriği

İnternet Sitesi’nde bulunan resim, yazı, görsel öğeler, videolar gibi herhangi bir materyalin, fikri mülkiyet hakkı Aliyorum’ya aittir.

İçeriğin kullanılması ya da Kullanıcı’lar tarafından kişisel amaçlı olarak bilgisayarına aktarılması sonucunda içerikle ilgili herhangi dağıtım, kullanım ve yayın hakkı Kullanıcı’ya geçmez.

İnternet Sitesi’nde Verilen Kişisel Bilgiler

İnternet Sitesi’nde vermiş olduğunuz kişisel bilgiler “Gizlilik Politikası”, “Üyelik Sözleşmesi”, “Mesafeli Satış Sözleşmesi” bölümünde açıklanan kurallara tabiidir.

Ürün Bilgileri

Elektrik ve elektronik eşyalar, oyun konsolları, beyaz eşya, küçük ev aletleri, mobilya, mutfak eşyaları, bahçe malzemeleri, kişisel bakım ürünleri, bebek gıda ürünleri, tekstil ürünleri, yapı ve inşaat malzemeleri, kozmetik ürünleri, spor aletleri, hava, kara, deniz taşıtları, ayakkabı, çanta, takı, mücevherat, aksesuar, oyun, oyuncak, kırtasiye malzemeleri, kitap, film, müzik albümleri, müzik aletleri ve tüm kategorilerdeki aksesuarları ve yedek parçaları.

İnternet Sitesi‘nde gösterilen fiyatlar Türk Lirasıdır. Aliyorum İnternet Sitesi’nde bulunan fiyatlar ile mağazalarında bulunan fiyatlar/kampanyalar arasında oluşabilecek farklardan sorumlu değildir. İnternet Sitesi üzerinden verilen siparişlerde İnternet Sitesi’ndesipariş esnasında sipariş ön bilgilendirme formunda verilen fiyatlar geçerlidir.

Sipariş üzerine gönderilecek ürün bedeline veya ürün ambalaj ebatlarına göre kargo ücreti farklılık gösterecektir. Kargo bedelinin belirlenmesi/değiştirilmesi konusunda Aliyorum tek yetkilidir.

İnternet Sitesi üzerinde ürün ile ilgili verilen bilgilerde yazım hataları veya bilgi eksiklikleri olabilir. Aliyorum bu hataları düzeltme hakkına sahiptir ve bunun sonucunda ilgili mevzuat hükümlerine uygun olmak kaydıyla bazı siparişlerde iptal ya da değişiklikler yapma hakkını saklı tutar.

Diğer Sitelere Verilen Bağlantılar

İnternet Sitesi’nde sair sitelere bağlantılar yer alabilir. Aliyorum, bu sitelerle ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez ya da bu bağlantıların verilmesi Aliyorum’nun bu siteler üzerinde bir onayı ya da yorumu olduğu anlamına gelmez. Bağlantılar sadece Kullanıcı kolaylığı ya da bilgi paylaşımı amacı ile verilmiştir.

Fikri Haklar

İnternet Sitesi’nde mevcut bulunan bilgiler, görseller ve içerikler Aliyorum’dan daha önceden yazılı olarak izin alınmadan kısmen veya tamamen kopya edilemez, dağıtılamaz, çoğaltılamaz, kullandırılamaz, değiştirilemez ve ileride kullanılmak üzere saklanamaz. Tüm İnternet Sitesi içeriği (metin, veri, grafik, görüntü, logolar, düğme simgeleri, veritabanı, tasarım, yazılım ve sair diğer internet sitesi içeriğine ilişkin unsurlar) Aliyorum’nun fikri ve sınai mülkiyetindedir. İnternet Sitesi’nde yer alan bütün yazıların, grafiklerin, görsellerin ve tüm resimlerin her hakkı saklıdır.

İnternet Sitesi içeriğine, tasarımına ve yazılımına ilişkin tüm mali hakların izinsiz kullanımı (işleme, çoğaltma, yayma, temsil ve umuma arz) bunlarla sınırlı olmamak üzere her türlü izinsiz ifşa ve kullanım, fikri ve sınai mülkiyet hakkının ihlali anlamına gelecektir.

Üyelikten Çıkarma

Aliyorum işbu sayfa ile ilan edilen Kullanım Şartları’nın ihlalinin tespiti halinde yahut bu ihlaller ile ilgili bir şikayet alınması halinde herhangi bir bildirimde bulunmaksızın üyelerin İnternet Sitesi’nin herhangi bir biçimde kullanımını engelleyebilir yahut üyelikten çıkarabilir. Bu halde doğabilecek tüm sorumluluk ile, 3. kişiler ve/veya yetkili merciler tarafından Aliyorum’ya karşı öne sürülebilecek tüm iddia, talep ve/veya ödemeler için Aliyorum’nun üyelere ferileri ile birlikte rücu hakkı saklıdır.

Aliyorum kendisi tarafından sonlandırılan üye hesabına ait her türlü bilgiyi silip silmeme konusunda serbesttir. Üye silinen ya da muhafaza edilen kayıtlar ile ilgili herhangi bir hak ve/veya tazminat talebinde bulunamaz. Üye, sona ermeye ilişkin olarak herhangi bir zarar – ziyan ve/veya hangi nam altında olursa olsun herhangi bir tazmin talebinde bulunmayacağını bu haklarından peşinen feragat ettiğini kabul ve beyan eder. 

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır